Operohet Franck Ribery, mësohet koha e rikuperimit

14:14 | 14/12/201914:140

Dëmtimi i pësuar në ndeshjen kundër Lecces ishte më i rëndë sesa mendohej për Frank Ribery. 36-vjeçari i Fiorentinës tentoi disa ditë më parë të rikthehej në stërvitje, por dhimbjet e mëdha në kavilje nuk kishin marrë fund.

Mjekët dhe lojtari vendosën të kryenin një ndërhyrje kirurgjikale për të tentuar shërimin e tij të plotë. Operacioni është kryer në Gjermani dhe ka dalë me sukses. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Fiorentina zbulon edhe kohën e rikuperimit të 36-vjeçarit.

Ribery do të rikthehet në dispozicion të ekipit nga Firence në fundin e muajit shkurt, teksa pritet të qëndrojë 10 javë larg fushave. Dy javë do të qëndrojë pushim absolut dhe më pas kampioni francez do të nisë fazën e rikuperimit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono