Operacioni në Sarandë, ndalohen 8 persona

13:30 | 06/05/201913:300

Pas disa orësh aksion në terren ka përfunduar operacioni i FNSH-së dhe Forcave Speciale në Sarandë.  Policia ka ushtruar kontrolle në një bllok banesash në rrugën nr. 5 të qytetit.

Nga 10 persona që u shoqëruan në komisariat 8 prej tyre janë ndaluar dhe u dërguan nën masa të rrepta sigurie në Tiranë. Kurse dy të tjerët janë lënë në gjendje të lirë.

Policia nuk ka dhënë detaje për aksionin, por mësohet se personat e përfshirë dyshohet se janë përfshirë në trafik droge.

/ABC News Albania 24/7

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono