ONM u rekomandoi ankimimin e konfirmimit në detyrë të Xhezair Zaganjorit

19:09 | 06/08/2018

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit i ka rekomanduar Komisionerëve Publikë të ankimojnë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmoi në detyrë kryetarin e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori. Pavarësisht problematikave të konstatuara me 24 korrik, Zaganjori u konfirmua në detyrë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kishte zbuluar probleme me deklarimin e pasurive, mospërputhje vlerash, ndërsa dyshonte se kryegjyqtari i ishte shmangur taksave. Pretendimet u kundërshtuan nga Kryetari i Gjykatës së Lartë, i cili këmbënguli se çdo pasuri e tij ishte e ligjshme./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono