ONM thirrje prokurorëve: Kandidoni për Këshillin e Lartë të Prokurorisë

16:35 | 14/10/201816:350

Mungesa e interesit nga prokurorët e Apelit për të kandiduar për vendet vakante në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ka shqetësuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit. Drejtuesja e tij, Genoveva Ruiz Calavera përdori Twitter-in për t’ju drejtuar prokurorëve.

“Thirrje prokurorëve të Apelit: Shfrytëzojeni mundësinë dhe aplikoni për pozicionet në Këshillin e Lartë të Prokurorisë! Këshilli luan një rol kyç në sistemin shqiptar të drejtësisë dhe në çuarjen përpara të integrimit të vendit tuaj në BE”, thuhej në tweet-in e Calaveras.

Ky postim i saj është publikuar edhe në web-site-in e zyrës së Bashkimit Europian në Shqipëri. Të premten Prokuroria e Përgjithshme përsëriti thirrjen për aplikim, për shkak të skadimit të afatit 15 ditor i thirrjes së parë, ku askush nuk shfaqi interes./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono