09:02 | 07/02/2018

E ftuar në Mbrëmje në ABC News, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka folur rreth situatës më të fundit të përmbytjeve dhe si e ka menaxhuar Ushtria këtë situatë.

Sipas Xhaçkës, një rol të rëndësishëm në raste të tilla ka pushteti vendor, por e ka neglizhuar sepse përndryshe do të kishte një mundësi më të lartë parandalimi.

Ministrja e Mbrojtjes foli gjithashtu edhe për përfaësimin e Shqipërisë në NATO, ndërkohë që nuk munguan edhe disa komente në lidhje me marrëveshjen e detit me Greqinë.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono