Objektivi i madh i mesfushës, Manchester United merr lajme të mira nga Spanja

14:29 | 14/12/201914:290

Manchester United tentoi gjatë verës së kaluar për të blerë Saul Niguez, por Atletico Madrid refuzoi mundësinë e shitjes së mesfushorit. Solskjaer pëlqen shumë 25-vjeçarin dhe “Djajtë e Kuq” po tentojnë sërish për ta transferuar në Premier League.

Situata ka ndryshuar dhe “Colchoneros” mund të heqin dorë nga Saul Niguez. Kështu raporton Telegraph, që thekson se klubi spanjoll është gati të heqë dorë nga shërbimet e lojtarit për shumën e 100 milionë eurove.

Dy klubet janë gati për të nisur negociatat, teksa Solskjaer dhe tifozët e Manchester United shpresojnë që të arrihet sa më shpejt marrëveshja përfundimtare. /abcnews.al

Saul Niguez duke festuar një gol kundër Barcelonës

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono