Nxënësi sulmon shokët me bombul zjarrfikëseje

23:01 | 07/05/2019

Shtatë nxënës të shkollës së mesme të përgjithshme, “Vasil Kamami” ne Elbasan kanë mbetur të lënduar pasi janë sulmuar me bombul zjarrfikëseje nga një bashkëmoshatar i tyre. Gjithçka ka ndodhur pas një sherri banal, mesditën e sotme.

Mësohet se nxënësi ka marrë bombulën dhe pasi ka shtypur siguresën  ia ka drejtuar shokëve të cilët kanë pësuar dëmtime për shkak të kimikateve të saj. 7 nxënësit janë larguar në shtëpi pasi kanë marrë ndihmën mjekësore.

Menjëherë ka reaguar edhe drejtoria e shkollës dhe DAR Elbasan, të cilët bëjnë me dije se ndaj nxënësit në fjalë do të merret masë deri në përjashtim nga shkolla./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono