Nxënësi hyn në klasë dhe qëllon, policia braziliane arreston 17 vjeçarin

21:13 | 07/11/201921:130

Dy studentë u plagosën në zonën rurale të Carai, në shtetin brazilian të Minas Gerais, pas një sulmi të armatosur brenda shkollës shtetërore Orlando Tavares, që ndodhej në rrethin Ponto do Marambaia.

Sipas njoftimeve të mediave vendase një student që nuk kishte shkuar në klasë, rrëzoi murin e ndërtesës dhe filloi të qëllonte.

Policia ushtarake ka njoftuar se atentatori është një 17 vjeçar, i cili është arrestuar së bashku me një adoleshent tjetër, roli i të cilit në këtë ngjarje nuk është ende i qartë.

Sipas asaj që raporton faqja në internet e gazetës Estadao duke iu referuar nënkolonelit të policisë ushtarake, Fabio Marinho, sulmuesi kishte përdorur edhe një hanxhar gjatë sulmit.

Dy studentët e plagosur u transportuan me ambulancë në urgjencë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono