“Nuk mund të vjedh më!”, juventini Lippi shtanget nga Siria

18:44 | 14/11/201918:440

Humbja e sotme nuk është kapërdirë nga Marcello Lippi. Kina e tij u mund 2-1 nga Siria dhe kualifikimi në Botërorin Katar 2022 është komplikuar. Goli i Wung Lei nuk mjaftoi për kombëtaren aziatike, që tani renditet e dyta me 7 pikë në grupin A të eliminatoreve të kupës së botës. Suksesi i sotëm e konfirmon Sirinë në vend të parë me 12 pikë pas katër ndeshjeve të para.

Nëse paraqes një skuadër të tillë në fushën e lojës… Fitoj shumë para dhe nuk dua të vazhdoj ‘vjedhjen’ e tyre, prandaj jap dorëheqjen në mënyrë të parevokueshme“, u shpreh trajneri italian pas disfatës së sotme.

Lippi drejtoi Kinën gjatë viteve 2016-2019. Në janar u largua nga ky post, por vendosi të rikthehet në maj. Tani vjen ndarja përfundimtare dhe trajneri që shpalli Italinë kampione bote në vitin 2006 është gati të nisë pushimet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono