Atentati ndaj biznesmenit Vasil Dervishaj, ndalohet 28-vjeçari

10:45 | 27/06/201810:450

Policia e Vlorës ka arrestuar në person që dyshohet se nuk tregoi autorët e atentatit ndaj biznesmenit 26-vjeçar Vasil Dervishaj. Ai është Donel Sh., 28 vjeç dhe akuzohet për moskallëzim krimi. Ditën e krimit, ai ndodhej në vendngjarje dhe sipas policisë ka njohur autorët.

Gjykata e Vlorës në të njëjtën kohë caktoi për 28-vjeçarin masën e sigurisë arrest me burg. Pronari i një firme kafeje dhe një lokali u ekzekutua në lagjen “Pavarësia” në 4 Qershor.

Ai ishte duke zbritur nga mjeti i tij, kur u qëllua me breshëri nga një makinë që ndaloi pranë tij. Një ditë pas ngjarjes policia arrestoi një autor të dyshuar, Amarildo Çaushi dhe një tjetër u shpall në kërkim. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono