Nuk ka rinovime, PSG-ja fal dy kampionë

23:47 | 11/10/201923:470

Dy lojtarë të rëndësishëm të PSG-së mund të largohen në fund të sezonit. Flasim për Thiago Silvën dhe Edinson Cavanin. Të dyve u përfundon kontrata në fund të sezonit dhe e ardhmja pritet të jetë larg kryeqytetit francez.

ESPN raporton se drejtuesit e kampionëve të Francës nuk kanë ndërmend t’i ofrojnë rinovim brazilianit 35-vjeçar dhe bomberit 32-vjeçar. Të dy do të largohen me parametra zero në verë.

Thiago Silva dhe Edinson Cavani

Ndërkohë që braziliani do të zgjedhë skuadrën e ardhshme në vijim, Cavani pritet të transferohet në La Liga. Atletico Madrid e kërkon prej kohësh dhe “El Matador” pritet të jetë zëvendësuesi i Diego Costës në ekipin “colchoneros”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono