Nuk ka më dyshime, Hysaj do e vazhdojë karrierën në Serie A

08:15 | 14/10/201908:150

Elseid Hysaj po qëndron pushim dhe pret rikuperimin e tij. Dëmtimi në ndeshjen kundër Torinos ishte i rrezikshëm, por për fat shpëtoi mirë. Me rikthimin e tij në fushë pritet të ndodhë edhe ndryshimi i ekipit.

Agjenti i tij është shprehur se po punon për t’i gjetur një destinacion të ri në janar. Mbrojtësi shkodran numëron vetëm 54 minuta aktivizim në kampionat këtë sezon me Napolin, minutazh i pakët dhe aspak i mjaftueshëm.

Carlo Ancelotti nuk e sheh më si titullar dhe dimri mund ta transferojë në kryeqytet. Roma mbetet ekipi më afër lojtarit të kombëtares kuqezi. Dëmtimi i Zappacostës detyron verdhekuqtë të ndërhyjnë në merkato për një mbrojtës krahu dhe Hysaj mbetet i preferuari.

Sportmediaset raporton se Gianluca Petrachi, drejtori sportiv i Romës, është gati të nisë negociatat me klubin e Napolit dhe shpreson të gjejë akordin për transferimin e shqiptarit nën urdhrat e trajnerit Fonseca. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono