Nuk ka dyshime, Allegri ka zgjedhur Anglinë!
MILAN, ITALY - NOVEMBER 11: Juventus FC coach Massimiliano Allegri shouts to his players during the Serie A match between AC Milan and Juventus at Stadio Giuseppe Meazza on November 11, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

09:21 | 02/10/201909:210

Max Allegri duket pranë një aventure të re në Angli. Ish-trajneri i Juventusit nuk po drejton asnjë skuadër për momentin, edhe pse me bardhezinjtë ka një kontratë deri në verën e vitit 2020. Mjafton një projekt bindës dhe trajneri italian do ta zgjidhte menjëherë. Së fundmi janë të shumtë zërat që thonë se ai do të drejtojë në Premier League.

Mbrëmjen e djeshme ai ka ndjekur sfidën Tottenham-Bayern Munich, që përfundoi me triumfin 2-7 të gjermanëve. Allegri më parë është lakuar si zëvendësues i mundshëm i Mauricio Pocchetino, i cili pas kësaj humbjeje rrezikon shumë të shkarkohet.

Gjithsesi në Angli raportojnë se Allegri dëshiron të drejtojë Manchester United. Fakti që ka nisur të mësojë anglishten është një arsye më shumë për të besuar në një kalim të mundshëm drejt Premier League. United i ka bërë nisjen më të keqe të mundshme kampionatit dhe Ole Gunnar Solskjaer – ka kontratë 3-vjeçare me anglezët – rrezikon të largohet nga “Djajtë e kuq”. Allegri është në pritje. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono