Nuk i kursen lotët pas humbjes, mbrojtësi dardan emocionon tifozët

13:31 | 15/11/201913:310

Humbja kundër Çekisë është përjetuar keq të Kosova. Dardanët nuk arritën të ruanin avantazhin e Nuhiut dhe u përmbysën nga vendasit, të cilët ia dolën të kualifikohen në Euro 2020. Gjithsesi, ekipi i Challandes ka edhe një shans për të kthyer ëndrrën realitet. Në mars rikthehet Nations League dhe përballë do të jetë Maqedonia e Veriut.

Mërgim Vojvoda e përjetoi më keq se të gjithë humbjen e mbrëmjes së kaluar. Mbrojtësi i Standard Liege nuk i kurseu lotët, teksa ka bërë një postim emocionues në rrjetet sociale. “I zhgënjyer dhe i trishtuar nga rezultati, por Zoti e krijoi lehtësinë pas vështirësisë. Faleminderit të gjithë dardanëve në gjithë botën për mbështetjen e tyre, Kosovë të dua“, shkruan 24-vjeçari. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono