“Nuk e pranoj dot stolin”, Lampard i hap rrugë Giroud

12:33 | 21/10/201912:330

Nuk e pranoj dot këtë situatë. Nuk mund të jem fatalist në të tilla kushte. Kam treguar gjithmonë respekt dhe përulësi. Nuk jam dakord me vendimet e trajnerit, por nuk e kritikoj. Gjithsesi, e di se sa vlej dhe nuk mund ta pranoj mungesën e aktivizimit”, u shpreh disa ditë më parë Oliver Giroud.

Sulmuesi francez është aktivizuar vetëm 100 minuta në kampionat dhe 17 minuta në Champions League në këtë fillim sezoni me ekipin e Chelsea. Kontrata me “Blutë e Londrës” përfundon në fund të këtij sezoni dhe nuk përjashtohet një largim i Giroud në janar.

Diçka të tillë e ka konfirmuar edhe Frank Lampard. Trajneri i Chelsea është shprehur se e vlerëson shumë profesionalisht kampionin e botës, por nuk e përjashton largimin e tij në merkaton e dimrit.

Giroud pëlqehet në Itali, Francë dhe Spanjë. 33-vjeçari do të mendohet për të zgjedhur opsionin më të mirë dhe faza e dytë e këtij sezoni mund ta gjejë me një tjetër fanellë mbi supe. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono