NSA i jep fund programit që kontrollonte telefonat

16:05 | 05/03/201916:050

NSA, një nga gjencitë federale të fuqishme të shërbimit amerikan të inteligjencës, i ka dhënë fund programit të kritikuar, i cili pas atentateve të 11 shtatorit 2001, kontrollon dhe analizon telefonatat dhe mesazhet e miliona amerikanëve. Lajmi është konfirmuar nga Nju Jork Tajms, duke theksuar se si praktika ka shkaktuar reagime të ashpra vitet e fundit për sa i përket shkeljes së privatësisë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono