Një vit pa mungesa, njihuni me rekordmenin e Sociedad
Mikel Oyarzabal

08:52 | 10/10/201908:520

Mikel Oyarzabal është ylli i Real Sociedad, që renditet në vend të pestë në La Liga për momentin. 22-vjeçari ka shënuar 4 gola në kampionat gjatë këtij sezoni dhe po udhëheq ekipin e tij drejt vendeve të larta në renditje.

Anësori i majtë ofensiv ka vendosur një rekord të bukur deri tani. Ai nuk humbet një ndeshje prej 27 tetorit të vitit të kaluar, kur gripi e ndaloi të zbriste në fushë përballë Atletico Madrid.

Oyarzabal duke festuar trofeun me ekipin U21 të Spanjës

52 ndeshje pa ndërprerje mes Sociedad dhe kombëtares spanjolle e bëjnë Oyarzabal futbollistin me më shumë aktivizime rresht në Spanjë. Në verë u shpall kampion Evrope me ekipin U21 iberik, teksa numëron edhe një gol të shënuar në katër ndeshje me kombëtaren e madhe.

Oyarzabal është gati për dy sfidat kundër nordikëve të Suedisë dhe Norvegjisë, teksa shpreson që në sfidën e 27 tetorit kundër Celta Vigos të festojë plot 1 vit aktivizim pa ndërprerje. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono