Një trup i pajetë gjendet i groposur në Nikël, dyshohet se i përket Eljon Hysës

15:55 | 14/07/201815:550

Gjendet i groposur një trup i pajetë në fshatin Shelqet të komunës Nikël në Fushë Krujë. Viktima u konstatua nga banorët e zonës të cilët më pas njoftuan policinë. Dyshohet se trupi i pajetë i përket Eljon Hysës i cili është denoncuar i zhdukur disa ditë më parë.  Ndërkohë që Hysa ishte shpallur në kërkim edhe nga policia, pasi akuzohet për një vrasje në Sarandë, ngjarje e ndodhur në vitin 2015.  Trupi pritet t’i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore dhe testeve të  ADN-së për identifikimin e plotë të tij. Grupi hetimor ka bërë të mundur identifikimin e autorëve të dyshuar ku njëri prej tyre, shtetasi me iniciale H.R. është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Krujë dhe është shpallur në kërkim shtetasi me inicialet A.T.

Krujë, Informacion paraprak i Policisë

Më datë 14.07.2018,  Shërbimet e Komisariatit të Policise Krujë, pranë varrezave të fshatit Shelqet, Komuna Nikel kanë gjetur të groposur shtetasin K.H. 34 vjeç, banues në Gjormë të Rrethit Kurbin, të shpallur në kërkim ( i humbur) .

Grupi hetimor ka bllokuar një sërë provash materiale duke bërë të mundur identifikimin e autorëve të dyshuar ku njëri prej tyre, shtetasi H.R. është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Krujë dhe është shpallur në kërkim shtetasi A.T.

Grupi hetimor me ekspertë të fushës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë po punojnë për sqarimin e të gjithë rrethanave të ngjarjes.

Për shkak të hetimeve nuk jepen më shumë detaje./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono