Një pako e mbështjellë me natriban në varrezat e Këlcyrës vë në alarm policinë

19:44 | 10/01/202019:440

Një pako e mbështjellë me letër natriban e hedhur në varrezat greke në Manastirin e Shën Nikollës në grykë të Këlcyrës në Përmet ka vënë në alarm policinë e shtetit.

Ky është momenti kur forcat xhenio të ardhur ka Tirana, kryejnë shpërthimin e kontrolluar të pakos së dyshimtë e gjetur në varrezat greke, e cila rezultoi të ishte false.

Shpërthimi i kontrolluar u krye nga ekspertët rreth orës 14: 10 të së premtes.

Ka qenë roja i varrezave i cili ka konstatuar pakon në orët e para të mëngjesit dhe menjëherë ka njoftuar policinë.

I gjithë manastiri u vendos nën perimetrin e sigurisë dhe deri në mbërritjen e eksperteve askush nuk u lejua të hyjë në zonë.

Varret greke në Shqipëri ka qenë gjithmonë një temë e nxehtë për banoret e zonës që pretendojnë se janë marrë eshtrat e familjarëve të tyre./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono