Një natë para dasmës, dhëndri qëllohet me gotë në fytyrë

22:15 | 26/05/2019

Një dhëndër i ri, natën para ditës së dasmës u sulmua nga një i dehur në një bar. Sulmi e lëndoi shumë 31 vjeçarin, pasi mjekët ndërhynë dhe i bënë 14 qepje në fytyrë.

Për fat të mirë Scott Richards shpëtoi mrekullish, pasi mjekët dyshua se ai mund të humbiste njërin sy. Nusja e tij, Adele, 34 vjeç, nga Ashford, Kent, e pa fytyrën e dhëndrit për herë të parë ditën e dasmë. Ajo ishte njoftuar më parë për sulmin.

Sulmuesi Tyler Plumridge, 28 vjeç, i cili i hodhi një gotë xhami në fytyrën Rihard, është lënë në burg. I dehuri, Plumri dge, një roje sigurie, u përplas me grupin e Richard, pasi tentoi të vidhte një portofol dhe një telefon në lokal.

Atij iu kërkua të dorëzonte sendet e vjedhura dhe të largohej nga pijetorja, por në vend të kësaj ai goditi me gotë në fytyrë Scottit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono