Një mesfushor i ri për Skënderbeun, ka dhe një rikthim të rëndësishëm

19:17 | 07/01/202019:170

Lëvizje te Skënderbeu. Mesfushori Lancinet Sidibe i është bashkuar “Ujqërve të Dëborës” dhe menjëherë ka nisur mini-fazën përgatitore me pjesën tjetër të ekipit, të cilën Skënderbeu po e kryen në Durrës. 23 vjeçari është afrimi më i fundit i ekipit korçar në këtë merkato të janarit.

Sidibe ishte pjesë e Teutës, por këtë sezon luajti për ekipin e Besëlidhjes, si i huazuar. Pas gjashtë muajsh në Lezhë, mesfushori ka lëvizur sërish, kësaj radhe për t’iu bashkuar Skënderbeut. 23 vjeçari luan prej 5 vitesh në Shqipëri.

Te Skënderbeu, do të ketë dhe një rikthim të rëndësiëshëm në mbrojtje. Në muajin shkurt, Bajram Jashanica do të ketë mundësinë të rikthehet në fushat e blerta, pasi dënimi i tij 2 vjeçar për përdorim dopingu, mbaron. Jashanica do të jetë një rikthim shumë i rëndësishëm për “Ujqërit e Dëborës” për pjesën e dytë të sezonit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono