Një kryeprokurore me mbështetje amerikane

14:34 | 23/12/2017

Zgjedhja e kreut të përkohshëm të akuzës u shndërrua në një përplasje të dhunshme në Parlament. Ky zhvillim kulmor i javës që lamë pas, evidentoi lëvizjet e interesat e aktorëve politikë vendas e të huaj. Detajet na i sjell “Politika në ABC News”.

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono