“Një Kryeministër zihet mat”

14:51 | 08/06/201914:510

Një komedi italiane është vënë në skenën e Pallatit të Kulturës në Lezhe nga një trupë aktorësh të rinj. Komedia “Një kryeministër zihet mat”, është pritur mjaft mirë nga publiku lezhjan, i cili ka kohë qe nuk frekuenton skenën e teatrit.

“Një Kryeministër zihet mat”. Është kjo komedia e vënë në skenën e Pallatit të Kulturës në Lezhë me regji të Alket Bushit. Një komedi italiane që duket sikur ngjan edhe me realitetin shqiptar.

Përkthyer dhe përshtatur nga vetë aktorët, shfaqja u vu në skenë për herë të tretë brenda pak ditësh. Nuk ndodhte kështu prej shumë vitesh në Lezhë. Të qeshura gjatë shfaqjes dhe duartrokitje të shumta në fund të saj.

Aktorët janë gjimnazistë pasionantë të aktrimit dhe që kanë ngritur edhe një trupë teatrale. Ata besojnë se publiku ka nevojë për të qeshur. Teatri në Lezhë po nxit përfshirjen e të rinjve për të qenë protagonistë të tij. Tashme ato janë bërë pjesë e vazhdueshme e artit në këtë qytet./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono