11:58 | 30/12/2018

Personazhi dominues politik në vitin 2018 është padyshim Edi Rama. Si kurrë më pare një kryeministrër, nuk ka patur kaq shumë çështje të hapura, e kaq shumë njerëz pranë tij të akuzuar publikisht, e asnjëri para drejtësisë. Koha provoi se Rama në vitin e gjashtë të mandatit, u trembet vetëm protestave qytetare, e megjithatë ambicjen nuk e fsheh: marrjen e një mandati të tretë, si asnjë paraardhës I tij. Detajet i sjell Mimoza Koçiu me “Politikën e vitit 2018”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono