Një kombëtare latine për De Biasin, nisin bisedimet

23:48 | 10/10/201923:480

Deri pak orë më parë, De Biasi shihej si një nga favoritët për të marrë kreun e Sampdorias. Megjithatë, ish-trajneri i Shqipërisë shihej si alternativë e dytë, pasi dëshira kryesore e ekipit italian është Claudio Ranieri.

De Biasi nuk ka vendosur të presë dhe ka nisur bisedimet për një probjekt të ri. Siç raporton moderatori i “Pressing”, Gerti Carcani, tekniku italian ka nisur bisedimet me Federatën e Ekuadorit, për të marrë drejtimin e kombëtares.

Ekuadori shkarkoi në fillim të muajit korrik teknikun Hernan Dario Gomez, vetëm një vit pasi mori drejtimin. Flitej se Spalleti do të merrte drejtimin e kësaj kombëtareje, por tashmë, është De Biasi ai që me shumë gjasa do të ulet në krye të stolit të kombëtares amerikano-latine./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono