Një këshilltare e Trump në Moskë, Fiona Hill takime me zyrtarët rusë

23:51 | 18/04/201923:510

Një këshilltare e presidentit amerikan Donald Trump ka vizituar në ditët e fundit Moskën, ku është takuar me zyrtarë rusë, mes të cilëve këshilltari i Kremlinit, Juri Ushakov. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Kremlinit, Dimitri Peskov, ndërsa është konfirmuar edhe nga burime pranë ambasadës amerikane në Moskë për agjencinë “Asoshiejtid Pres”. Sipas burimeve, Fiona Hill, drejtoreshë për Çështjet Europiane dhe Ruse në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA, ka biseduar me zyrtarët rusë lidhur me marrëdhëniet mes dy shteteve. Por në asnjë rrethanë nuk është biseduar për një takim mes presidentëve Donald Trump dhe Vladimir Putin, ka saktësuar zëdhënësi i Kremlinit, Peskov. Ndërkohë, Peskov ka refuzuar të komentojë raportin e Robert Myler mbi ndërhyrjen ruse. “Nuk është diçka që na intereson ose na shkakton shqetësim”, ka thënë ai. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono