Një formacion i tërë në ikje, shumë dritëhije te Milani

08:28 | 15/01/202008:280

Milan-SPAL do të shërbejë edhe si një vitrinë për Krzysztof Piatek, i cili mund të shitet nga kuqezinjtë nëse në zyrat e klubit mbërrin një ofertë që kap shifrën e 30 milion eurove. Kështu shkruan e përditshmja sportive italiane, Gazzetta Dello Sport.

Një tjetër lojtar që mund të largohet nga kuqezinjtë është edhe mbrojtësi Ricardo Rodriguez. Për Zviceranin u zhvillua edhe një takim me drejtuesit e PSV. Mungojnë vetëm disa detaje që ky transferim të mbyllet me sukses.

Te Milani janë edhe emra të tjera që mund të largohen. Më të lakuarit janë Lucas Paqueta, Suso dhe Kessie, lojtarë këta që mund të sjellin të ardhura të rëndësishme në arkat e klubit. Në situatën që ndodhen kuqezinjtë, rregullimi i bilancit është një mision më vete dhe drejtuesit e klubit do të duhet të heqin dorë nga një lojtar cilësor. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono