Një ditë pas protestës, reagojnë Berisha dhe Basha

12:56 | 27/05/201812:560

Një ditë pas protestës Lulzim Basha i falenderon përmes një postimi në rrjetet sociale qytetarët pjesëmarrës nga i gjithë vendi, që i treguan botës, sipas tij, se nuk pajtohen me krimin.

“Qëndrimi ynë është i pandryshuar dhe i pakompromis: Fatmir Xhafaj duhet të largohet dhe do të largohet. Për sa kohë ai është ministër, nuk do të ketë hetim dhe drejtësi të vërtetë për të dhe për të vëllain dhe nuk do të ketë luftë të vërtetë kundër krimit dhe drogës.”

Basha u përgjigjet atyre që bëjnë thirrje për dhunë, duke theksuar se fuqia e PD, që prej lindjes së saj është tek njerëzit dhe vullneti i lirë i tyre dhe jo dhuna.

“Dhuna nuk është zgjidhja, e vërteta është zgjidhja”, shkruan Basha.

Më herët edhe ish-kryeministri Berisha reagoi për protestën në Facebook, duke shkruar se protesta e djeshme ishte revoltë nga më të fuqishmet në historinë e protestave, pasi përvec të tjerash i tregoi botës se shqiptarët protestuan kundër lidhjeve me drogën e krimin të Kryeministrit Rama dhe ministrit Xhafaj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono