Një dënim shembullor për të bijën 10 vjeçare

15:08 | 06/12/2018

Në Ohajo të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, një baba ka dënuar vajzën e tij 10 vjecare duke e detyruar të bëjë në këmbë rrugën për në shkollë, pasi kishte tallur për herë të dytë një shokun e klasës. Vogëlushja ka ecur për 8 kilometra në një temperaturë prej 2 gradësh.

Për të dënuar vajzën e tij 10 vjeçare, e cila u pezullua për herë të dytë nga shërbimi i autobusit të shkollës pasi u tall me një shokun e klasës, një baba vendosi që ta detyrojë të ecë në këmbë deri në shkollë. Tetë kilometra, me një temperaturë prej dy gradësh. Ngjarja ndodhi në qytezën e Suanton në Ohajo.

Në videon e postuar në profilin e tij në Facebook, Met Koks shkruan se ndoshta shumë persona nuk do të jenë dakord me vendimin e tij, por ai mendonte se kishte bërë zgjidhjen e duhur. Babai e ndoqi të bijën me makinë duke e filmuar gjithë rrugës, për ta publikuar më pas në Facebook. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono