Nisin zyrtarizimet e kandidaturave për zgjedhjet presidenciale të 2020 në SHBA

13:16 | 11/02/2019

Demokratët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë zgjedhur dy kandidate gra për të nisur manovrat e para në kuadër të zgjedhjeve presidenciale të 2020-ës. Ata premtojnë betejë të ashpër në objektivin për të larguar Donald Tramp nga Shtëpia e Bardhë.

Kanë nisur manovrat e para për zgjehdjet presidenciale amerikane të 2020-ës. Mes kandidatëve është dhe e moderuara Amy Klobucher, edhe pse janë shumë të paktë ata që mendojnë se ajo ka mundësi reale për fitore. Por partia demokratike këtë herë synon të arrijë e përgatitur në betejën elektorale dhe këto veprime shërbejnë dhe për të testuar humorin e elektoratiti sidomos mes të pavendosurve; dhe përgatitjen e terrenit për ata që do të jenë kandidatët kryesorë që vërtet mund të garojnë për fitoren përfundimtare

Klobucher zyrtarizoi kandidaturën e saj nga Minesota, në një mission gati të pamundur po prej të cilit demokratët mund të kuptojnë se si mund të marrin shtëpinë e bardhë nga duart e Donald Tramp.

Elizabeth Uarren gjithashtu zyrtarizoi kandidaturën e saj për zgjehdjet presidenciale. Senatorja dmeokrate zgjodhi Massachusetts, për të deklaruar se beteja e saj do të ketë në qendër pabarazinë ekonomike në vend. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono