Nisin bisedimet me agjentin, Chelsea piketon sulmuesin e munguar

18:14 | 05/12/201918:140

Frank Lampard ka nevojë për një lojtar ofensiv dhe drejtuesit e klubit kanë piketuar përforcimin që duhet kryer. The Independent raporton se “Blutë e Londrës” janë gati të nisin negociatat me Wilfried Zaha.

27-vjeçari nga Bregu i Fildishtë ka shënuar dy herë këtë sezon dhe ka ndihmuar ekipin që të renditet në vend të shtatë për momentin me paraqitjet e tij pozitive. Ëndrra e madhe e Zaha është të luajë në Champions League dhe Chelsea do ia mundësonte diçka të tillë (një fitore kundër Lille e kualifikon Chelsea).

Wilfried Zaha

Marina Granovskaia, e cila mban rolin e drejtores teknike të klubit, ka nisur bisedimet me Federico Pastorello, agjentin e afrikanit. Palace nuk dëshiron të heq dorë nga shërbimet e sulmuesit të djathtë në janar, por Chelsea, që pret të marrë “OK” për të kryer merkato, ka gati 80 milio9në sterlina, shumë që do sillte transferimin e lojtarit në “Stamford Bridge”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono