Nisin bisedimet, klubi legjendar italian drejt shitjes

18:57 | 20/11/201918:570

Klubi i Romës me shumë gjasa do të shitet. Disa investitorë janë të interesuar për të blerë aksionet e klubit romak dhe këtë gjë e raportuan fillimisht mediet italiane, ndërsa Roma pak çaste më parë doli me njoftim zyrtar.

Në komunikatë zyrtare shkruhet: “Ky është një njoftim me kërkesë të CONSOB, në lidhje me thashethemet që u shfaqën sot në shtyp në lidhje me një blerje të mundshme të AS Roma.

Përmes kompanisë së saj të kontrolluar “NEEP ROMA HOLDING S.p.A.”, njofton se bisedimet paraprake janë duke u zhvilluar me disa investitorë të mundshëm, me qëllim që të lejojnë këta të fundit të vlerësojnë mundësinë e një investimi të mundshëm në AS ROMA SPV LLC.

Në rastin e arritjes së marrëveshjeve në lidhje me shitjen e aksioneve, do të ketë një njoftim të dytë për mediet”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono