Nisi me të qeshura dhe përfundoi me sherr masiv, plas keq në Meksikë

16:12 | 21/10/201916:120

Sherr i madh në futbollin meksikan. San Luis priste në shtëpi ekipin e Queretaros dhe miqtë po fitonin 0-2. Ndeshja po shkonte drejt fundit kur në shkallë nisën përplasjet e para. Situata doli jashtë kontrollit dhe lufta mes tifozëve u shpërngul në fushën e blertë.

The Sun tregon se si nisi sherri. Një tifoz vendas dhe një grup tifozësh të Queretaros nisën gjithçka. Këta të fundit kanë filluar të tallen dhe të ofendojnë tifozët e San Luis. Ky ishte gabimi fatal që solli tërbimin e vendasve.

Beteja nisi dhe ESPN raporton se 37 tifozë janë plagosur. Paniku bëri që shumë prej tyre të futen në fushë, por dhuna vazhdoi edhe aty, pavarësisht ndërhyrjes së policisë.

Ndeshja u ndërpre, ndërsa fusha u rikthye në një betejë të frikshme. Tifozë të gjakosur gjithandej dhe fëmijë e familjarë të tmerruar. Rivaliteti midis këtyre dy ekipeve është shumë i madh sa krahasohet me derbin midis Club America dhe Guadalajara Chivas. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono