Nis verifikimi për procedurat në komisariatin nr.3, ku bëri kallëzim Xhuljeta Çuni

17:27 | 12/06/2018

Shërbimi i Çështjeve të brendshme dhe Ankesave, ka nisur verifiket për procedurat e ndjekura nga policia për denoncimin e bërë nga Xhuljeta Çuni, më datë 7 maj të këtij viti, në Komisariatin nr.3 Gjimnazistja i ishte drejtuar për ndihmë policies, ndësa mbeti e vrarë me dy plumba nga ish- dashuri i saj, Xhafer Mata.

Edhe ky i fundit kishte bërë një kallzim, po pranë të njëjtin komisarit, teksa rezulton se të dyja çështjet janë dërguar për veprime të mëtejshme në prokurori. SHÇBA-ja ka tërhequr të gjithë pranktikën e ndjekur nga inspektori i zones, por edhe procesverbalin e kallzimeve të bëra nga të dy të rinjtë, e më pas do të dalë me një raport përfundimtar. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono