Nis sezoni i dytë i Smile Albania, Klosi: Të mbrojmë turizmin që kemi krijuar

21:30 | 16/07/201921:300

Sot u lançua sezoni i dytë i Smile Albania nga ministri i turizmit Blendi Klosi, i cili tha  se duhet të mbrojmë turizmin që kemi krijuar. I ftuar ishte dhe kryeministri Rama. Ai u shpreh se duhet të kujdesemi për turistët e huaj.

Për të dytin vit radhazi, ministria e Turizmit dhe Mjedisit lançoi projektin “Smile Albania”. Blendi Klosi pasi foli për efektet pozitive që ky projekt pati në sezonin e parë, tha se në fokus të këtij viti do të jetë mbrojtja dhe promovimi i mëtejshëm i turizmit nëpër botë.

I pranishëm në lançimin e sezonit të dytë të “Smile Albania 2019” ishte edhe kryeministri i vendit, Edi Rama. Sipas tij të gjithë shqiptarët duhet të punojnë për të përmbushur pritshmëritë e turistëve vendas e të huaj.

Kryeministri publikoi edhe të dhënat e një ankete, sipas së cilës, 87 për qind e turistëve të huaj janë të kënqur mme Shqipërinë, ndërsa 93 % e tyre e rekomandojnë Shqipërinë si destinacion të preferuar turistik.

. /ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono