Nis hetimi pasuror për Arbër Cekajn e bashkëpunëtorët e tij

12:43 | 13/03/2018

Rreth dy javë pas sekuestrimit të 613 kilogramë kokainë, Prokuroria e Krimeve të Rënda nis verifikimin e pasurisë për pronarin e kompanisë “Arbri Garden” Arbër Çekajn, për punonjësin e kësaj kompanie Donaldo Lushajn dhe shoferin ku u gjet ngarkesa e lëndës narkotike Armando Pezaku.

Prokuroria mësohet se i ka drejtuar kërkesa bankave, zyrave të hipotekave dhe zyrave të transfertave të parave për veprimet e këtyre tre shtetasve të proceduar për 613 kg kokainë. Kërkesa drejtuar këtyre institucioneve mësohet se është bërë në kuadër të hetimit pasuror të grupit të dyshuar të strukturuar kriminal. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono