Nis gara për çmimin “Ardhja”/Fituesi 2 muaj rezidencë artisike në SHBA

16:26 | 10/01/2018

Nis gara për çmimin më të rëndësishëm kombëtar të arteve pamore “Ardhja”. Nga ky konkurs kanë dalë emrat më në zë të artit bashkëkohor. Një prej organizatorëve Vali Koça thotë se artisti fitues i jepet shansi për dy muaj qëndrim në Nju Jork dhe njohja me skenën e artit bashkëkohor atje./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono