Nis Festivali i Teatrit Francez në Tiranë

17:24 | 06/12/2017

Komedia “Boeing Boeing” e autorit Mark Kamoleti me regji te Kiço Londos, çel Festivalin e Teatrit Francez në Tiranë. Projekti vjen si bashkëpunim i Ambasadës Franceze në Tiranë dhe Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Qëllimi i tij është krijimi i lëvizjes teatrore në bazë të rajoneve./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono