Nikolla: Do diskutoj për të përgjysmuar tarifën vjetore

13:01 | 07/12/201813:010

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka deklaruar se do diskutojë me drejtuesit e Universiteteve për të përgjysmuar tarifën vjetore.

Nikolla: Po vij nga një inspektim nga disa godina ku po kryhet një super investim. Janë 18 milionë euro dhe brenda janarit përfundon dhe godina e re e studentëve të Inxhinierisë. Ishte infrastrukturë super moderne, edhe kuzhinë, edhe sallë studimi, internet, në cdo dhomë kushte studimi dhe jetësore pa foolur për eficencën e energjisë. Investim që do vijojë dhe në godinat e Qytetit Studenti dhe buxheti i qeverisë do adresojë që të përfshijë të gjitha godinat. / abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono