Ngujimi i studentëve në auditore, reagon Rama

13:43 | 11/01/2019

Për ngujimin e studentëve në Fakultete ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama. Studentët që duan të ndjekin mësim tha shefi i qeverisë nuk mund të pengohen, ndërkohë pedagogët duhet të zhvillojnë leksione dhe seminare edhe nëse në klasë është vetëm një student. Këto deklarata Kryeministri Edi Rama i bëri gjatë prezantimit të platformës për punësimin e 1 mijë studentëve ekselentë në administratën shtetërore.

“Një grup njerëzish nuk dalin më te Kryeministria se nuk kanë forcën për të treguar që janë shumë, pengojnë të tjerët që të bëjnë mësim, unë mund të jem një tek pullë, se kjo është demokracia, unë jam një që dua mësim, kam paguar paratë, nuk më intereson as protesta, as qeveria, asgjw, por vetëm të marr mësim, pedagogu ka të drejtë të më japë vetëm mua mësim, e rrugën deri te banka nuk ka pse të ma pengojnë njeri, jo mw çeta personash qw nuk dinw se ç’kërkojnë, ose kwrkojnw  gjëra që nuk kanë për tu bërë kurrë. edukata katastrofë, e pabesueshme, sa herë ndeshem me këtë fakt mendoj prindërit. Kur mendon që familja ka hequr bukën nga tavolina, fëmija me smartphone flet si veshgjatë që ka dy duar tepër dhe dy këmbë mangut është të vësh ulërimën.”?abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono