Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Shella skeptik: Nuk do kemi trupën e plotë brenda dhjetorit

22:51 | 01/11/201922:510

Gerti Shella drejtori i INFOCIP u shpreh se është skeptik për ecurinë e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese.

I ftuar në emisionin “Provokacija” në Abcnews, Shella u shpreh se ka pritshmëri që brenda vitit të kemi një trupë 4+1, por në gjykimin e tij nuk do të arrihet të ketë një trupë me 6 gjyqtarë.

Ka një pritshmëri që brenda këtij viti të kemi një 4+1, që është aktualisht minimumi i trupës gjykuese. Por për të respekuar frymën e ligjit do të duhet të ketë 6 gjyqtarë. Unë jam skeptik që ne do të mundemi brenda dhjetorit ti japin gjykatës Kushtetues e 6 gjyqtarë në mënyrë që të njihnim de facto mundësinë që dikush të dilte edhe kundër shumicës vendimarrëse”, tha Shella.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono