Ngrica në Rrugën e Kombit, vështirësi qarkullimi në disa rrugë të Kukësit

17:54 | 13/02/2018

Temperaturat e ulëta kanë krijuar shtresa akulli në Rrugën e Kombit. Megjithëse disa borëpastruese janë në gatishmëri për hedhjen e kripës sërish mbetet rreziku i ndonjë incidenti.
Në orët e natës, situata është vështirësuar në disa zona të Kukësit. Njësitë administrative Kalis, Arren, Grykeçaj dhe Bushtricë janë pa energji elektrike. Probleme me qarkullimin ka në rrugën që të çon drejt Peshkopisë, në rrugën drejt Shishtavecit dhe rrugën e vjetër që lidh Kukësin me Fushë Arrëzin. Në qytetin e Kukësit, trashësia e dëborës është 12 centimetra, ndërsa tek tuneli i Kalimashit arrin deri në 20 centimetra.
/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono