Ngoo tërbon keq Ahmatajn, Skënderbeu synon talentin e Tiranës

08:43 | 06/12/201908:430

Michael Ngoo është një ndër personazhet më të përfolur në Shqipëri, pasi sulmuesi i Tiranës ka karakter të paqëndrueshëm dhe shpeshherë është në qendër të vëmendjes për arsyet e gabuara. Edhe dje, shtatlarti i sulmit është tradhëtuar nga nervat dhe sicc raporton Panorama Sport, ka përplasur dy lojtarë të rinj në stërvitje.

Ngoo ka përplasur fillimisht Eldis Krajës, duke marrë dhe kritikat e para nga trajneri Julian Ahamtaj. Britaniku ka përplasur më pas në tokë edhe mesfushorin Alban Cejku. Në këtë moment, Ahmataj i ka dhënë këshillimin e fundit dhe Ngoo ndaloi me sjelljet e gabuara.

Sa i takon merkatos, Tirana mund të humbasë sulmuesin e talentuar, Ernes Mucci. 18 vjeccari është në fokusin e Skënderbeut, pasi trajneri Ilir Daja është një admirues i tij. Bregu, Krasniqi dhe Gripshi mund të jenë të përfshirë në merkato në dalje dhe Daja duket se e ka gjetur zëvendësuesin./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono