Ngjarja në Allias, flet fqinja: I njohim për familje shumë të mirë

10:03 | 12/02/2019

Vrasja e 36 vjeçares nga bashkërtoi i saj punonjës i Gardës ka tronditur edhe banorët e pallatit, të cilët shprehen të habitur për aktin e 44 vjeçarit Alket Arapaj. Në një prononcim për mediat ato shprehen të tronditur se i njihnin për familje shumë të mirë.

“Shumë familje e mirë, ai Alketi na fliste, ajo vajza ishte shumë mirë. Nuk di, nuk di, ne kur morëm vesh tani në mëngjes, kemi ngel pa mend. U ngritëm në 6, dëgjuam pak zhurmë po s’na vajti mendja, nuk na shkonte mendja kurrë. Unë kam 50 vjet që jetoj këtu që kur jam martuar dhe këta kanë vite e ema i ati ishin në Itali te djali tjetër, dhe vinin në mars, tani ka ndodhur kjo gjë. Ajo nusja dilte e mbushte ujë, ky djali shkonte në punë i veshur, një vajzë 3 vjeçe”./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono