Ngjarja e Kavajës, Apeli lë në burg Bledar Toçin

12:25 | 03/11/201912:250

Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë në burg policin Bledar Toçi, i akuzuar për vrasjen e Dritan Haxhollit.

Në seancën e sotme gjykata ka lënë  në fuqi masën “arrest me burg” për Toçin, dhënë më herët nga gjykata e Kavajës.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak javë më parë në banesën e Marsida Qatjas në Kavajë.

Efektivi i burgjeve pas një konflikti në banesën e Qatjas qëlloi me armë Haxhollin duke e lënë të vdekur në vend.

Fillimisht u tha se 30-vjeçarja ishte “mollë sherri” për ngjarjen e rëndë, ndërsa prokuroria  heton edhe pistën e prishjes së pazareve të drogës.

Gjykata e Kavajës ka dhënë po ashtu masën “detyrim paraqitje” për Qatjan, ndërsa është thirrur disa herë për t’u marrë në pyetje për shkak të dëshmive të saj kontradiktore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono