Ngjarja e frikshme: Po merrej me trafik droge, policia eliminon ish-futbollistin spanjoll

21:15 | 10/01/202021:150

Një operacion anti-drogë i policisë së Filipineve është mbyllur me vdekjen e një personi, i cili ka qenë futbollist profesionist. Diego Bello Lafuente është goditur për vdekje nga policia në ishullin e Siargaos, aty ku jetonte prej dy vitesh.

32-vjeçari spanjoll ka luajtur me Deportivo La Coruna më parë, ndërsa tani i ishte përkushtuar sërfit dhe merrej me turizëm në ishullin e Filipineve. Lafuente po shkëmbente rreth 10 gram kokainë për shumën e 500 eurove dhe mendohet se ka qenë ai i pari që ka qëlluar me armë ndaj forcave policore.

Këta të fundit kanë reaguar dhe e kanë lënë të vdekur. Shumë dyshime ka rreth kësaj ngjarje, teksa autopsia e plotë e kufomës do të përcaktojë saktësisht se çfarë ka ndodhur. Klubi i Deportivos ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale dhe shpreh dhimbjen dhe ngushëllime për humbjen e jetës së ish-lojtarit të saj. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono