Ngacmimet seksuale në Hollivud, Weinstein pranon të paguajë 44 milionë dollarë

12:24 | 24/05/201912:240

Harvei Uainstain ka arritur një marrëveshje me prokurorin e përgjithshëm të Nju Jorkut, për të paguar 44 milionë dollarë për të zgjidhur çështjen ligjore ku është përfshirë. Ai është akuzuar nga gra të ndryshme për abuzime seksuale. Uoll Strit Xhornal shkruan se sipas marrëveshjes, rreth 30 milionë dollarë do të ndahen mes disa prej grave që kanë ngritur akuza, kreditorëve të ish studios kinematografike të Uainstain dhe ish-nëpunësve. Pjesa e mbetur e shumës janë shpenzime ligjore për ekipin e avokatëve që mbron ish mbretin e Hollivudit. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono