Nga liga e dytë angleze te debutimi me Portugalinë, çfarë rrugëtimi!

17:11 | 15/11/201917:110

Sulmuesi i Wolverhampton, Diogo Jota, debutoi mbrëmë me kombëtaren e Portugalisë, në moshën 22-vjeçare. Sulmuesi anësor u aktivizua në minutën e 84-ët, duke zëvendësuar Cristiano Ronaldon, i cili shënoi tre gola në atë fitore 6-0 ndaj Lituanisë.

Jota luajti vetëm 6 minuta në këtë sfidë kualifikuese, por duke parë karrierën e tij, kjo është një arritje e madhe. Dy sezone më parë, portugezi luante në ligën e dytë angleze (Championship), me ekipin e Wolves.

Një investim gjigant nga drejtuesit e “Ujqërve” bëri që skuadra të ngjitet në Premier League, madje dhe të kualifikohej për në Europa League sezonin e shkuar, duke u renditur në vend të shtatë. Rrugëtimi i Jota është me të vërtetë i pabesueshëm./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono