“Neymar ndodhej në majë, gabimi i tij quhet… PSG”

20:16 | 19/10/201920:160

Vendimi i Neymar për të lënë Barcelonën me qëllim transferimin në kampionatin francez te PSG-ja i befasoi të gjithë. Braziliani zgjodhi paratë dhe faktin që do të ishte lider, por karriera e tij ka qenë në rënie që nga vera e vitit 2017.

Kështu mendon Muricy Ramalho, ish-trajneri i sulmuesit tek ekipi i Santosit. Në një prononcim për El Mundo Deportivo, Ramalho rrëfen problemin kryesor të Neymar.

Për mendimin tim, Neymar ndodhej në majë të botës kur ishte pjesë e Santosit. E njëjta gjë edhe kur ishte pjesë e Barcelonës, ndërsa te PSG është ndryshe. Katalanasit ishin një ekip perfekt për të. Golat e shënuar në Francë vlejnë pak, kampionati francez është i dobët dhe pak kompetitiv. Më vjen keq për problemet fizike të tij. E kanë penguar dhe kushtëzuar jashtë mase“, përfundon Muricy Ramalho. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono