Neymar: Mbappe lojtar i madh, ja pse dua largimin nga PSG

21:42 | 21/10/201921:420

Në një intervistë për RMC Sport, Neymar ka folur sërish për tifozët e PSG-së, me të cilët pati një krisje gjatë muajve të verës. Në fjalën e tij, ylli brazilian tha: “Jam shumë profesionist dhe do të jap maksimumin për PSG-në. Do të mundohem të jap më të mirën, të fitoj me PSG-në, të bëj mirë në Champions League. Ky është objektivi im.

Gjithashtu, e kuptoj si ndihen tifozët, por dhe ata duhet të më kuptojnë mua. Kur dikush nuk është i lumtur në punën e tij, mundohet të largohet dhe të gjejë një punë tjetër.

Të gjithë lojtarët këtu te PSG janë shumë të talentuar. Mbappe është një nga miqtë e mi më të mirë. Shpresoj të jetë një vit i mirë për lojtarë dhe për PSG-në, pasi tifozët e meritojnë”, përfundoi Neymar./abcnew.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono